Prawica pk

Wiadomo od dawna, iż lewica zmienia znaczenie słów, nadając im inny sens, przeważnie przeciwny. Typowy przykład, to wyraz liberalizm, który ma inne znaczenie w Europie i USA. W Stanach Zjednoczonych, socjalistów nazywa się liberałami. W Polsce wystarczyło dwadzieścia lat, aby zmienić znaczenie wyrazu liberalizm, w tej chwili kojarzony jest bardziej z lewicą i aferami niż z tradycyjnym liberalizmem, tym o którym pisał Ludwig von Mises. Podobnie jest z wyrazem prawica, zawłaszczonym przez socjalistów z PO i PiS. PiS i PO nazywają siebie prawicą, dodając wyróżniki, na przykład PiS to prawica patriotyczna, a PO to prawica liberalna. Obie te partie są partiami socjalistycznymi, wprowadzającymi w Polsce socjalizm i z kapitalizmem nie mają nic wspólnego. Dawniej, wyróżnikiem prawicy było to, iż była ona zwolennikiem kapitalizmu. Podobnie powinno być i dzisiaj. Kradzież pojęcia prawica, przez lewicę wprowadza niemało zamieszania, w mediach, w czasie wyborów itp. W prasie wolnorynkowej, publicyści są zmuszeni w celu rozróżnienia prokapitalistów od prosocjalistów do gimnastyki lingwistycznej i pisania na przykład: „prawica”, pseudo prawica, prawica patriotyczna itp., rezerwując wyraz prawica, dla rzeczywistej prawicy. Moim zdaniem jest to pozorne rozwiązanie problemu, ponieważ różni autorzy stosują różne metody na podkreślenie różnicy, a to wprowadza, jak już pisałem, sporo zamieszania. Osobiście jestem zwolennikiem prostszych rozwiązań i bardziej precyzyjnych.
Ze względu na wolność wypowiedzi, zwolennicy kapitalizmu nie mogą zabronić PiS i PO nazywania się prawicą. W związku z powyższym proponuję wprowadzić do powszechnego użycia dwa nowe określenia i skończyć z bałaganem w nazywaniu socjalistów różnorakimi określeniami, mającymi w sobie wyraz prawica.
Proponuje, aby prawicę, która jest zwolennikiem wolnego rynku nazywać „prawicą prokapitalistyczną”, pisząc krótko: prawica pk.
Jeśli PiS i PO chce koniecznie być prawicą, niech nią będzie, ale z dopiskiem „prosocjalistyczna”, w skrócie – prawica ps.
W Polsce moim zdaniem do prawicy pk można zaliczyć tylko monarchistów i zwolenników państwa minimum, dla których proponuję nazwę republikanie.
Najbardziej prowolnorynkowi (prokapitalistyczni) są oczywiście libertarianie, szczególnie anarchokapitaliści, których nie zaliczam do prawicy pk.